diumenge, 4 de març de 2018

FEM MATEMÀTIQUES 2018






Classificats per a la segona fase del Fem Matemàtiques
 


Ja tenim els classificats per la segona fase del Fem Matemàtiques 2018 que es celebrarà el dimecres 11 d'abril a l'Escola Joc de la Bola de Lleida.



Sisè de primària
Centre
Alumnes
Escola Albirka
Marc Sans, Guillem Sans, Arnau Porta, June Aubach
Pompeu Fabra
Ariadna Gutiérrez, Szymon Lech, Oriol Sans, Laia Sobrino
Escola Joc de la Bola
Alba Jiménez, Alba Oncins, Blau Ruíz, Jordi Sentoll
Escola Joc de la Bola
Daria Bolohan, Laura Fargas, Ramon Moreno, Pol Romaní
Escola Antònia Simó i Arnó
Íker García Serrano, Èrik Pàmpols Alegre, Biel Torruella Mayós
Escola Països Catalans
Noa Olm, Eliana Fernández, Anna Ricart i Blanca Van de Crommert

Primer d’ESO
Centre
Alumnes
INS Terres de Ponent
Joana Busto, Arnau Gimeno¸Yasmin Haiji, Insaf Hammoudi
Ins Gili i Gaya
Elena Gasós, Aitana Franco, Ivan Yarashuk
Maristes Montserrat
Roger Font, Ferran Font, Carlos Beltrán, Pau Torà
INS Ronda
Judith Azcona, Carla Gregori, Alba Purroy, Elena Solà
INS Josep Lladonosa
Tània Balboa, German Moroi, Cel Tarragó, Pau Valls
INS de Guissona
Joan Montbrió, Roman Dïan, Carlos Mirel
INS Antoni Torroja
Anna Evans, Marta Vila, Matías Montolí, Albert Albareda
INS La Mitjana
Andrea Barrau, Maria Torruella, Adriana Quiles, Ares Blanc
Vedruna Sant Sadurní
Roger Arnan, Magda Caellas, Martí Álvarez, Joana Samsó
INS d’Almenar
Joana Solaní, Maria Llena, Ariadna Salvia, Laia Martin

Segon d’ESO
Centre
Alumnes
INS Joan Oró
Marc Piqué, Bernat Jones, Adriana López, Jaume López
Ins Gili i Gaya
Jana del Sarte, Helena Sánchez, Ana Sánchez, Múnia Bonavia
Maristes Montserrat
Alba Súria, Blanca Tamarit, Joel Codina, Maria Riera
INS Ronda
David Fajardo, Jan Cerqueda, Irene Vila, Alba Sentoll
INS Josep Lladonosa
Marc Llobera, Josep Sentís, Vicent Ripoll, Gerard Vendrell
FEDAC
Pedro Aguirre, Andreu Bisús, Alba Peralta, Andrea Sopena
INS Olivera
Iulia Stoica, Genís Gibert, Àlex Guiu, Marc Pich
INS La Mitjana
Marina Cabanillas, Albert Drudes, Anna Marín, Jordi Masot
INS Alcarras
Mireia Chimeno, Stefania Calugar, Andrea Falcón, Pau Mas
INS Joan Amigó
Mar Garcia, Clàudia Garcia, Gemma Puig, Natàlia Trullols
INS Ribera del Sió
Xavier Bernaus, Gael Marsà, Marc Bertran
Col·legi Sagrada Família
Martí Riu, Pau Porta, Albert Cornellà, Pol Trindade

 




dilluns, 22 de gener de 2018

V COPA CANGUR de la SCM





Aquest dijous 25 de gener a es 5 de la tarda celebrarem la V Copa Cangur.

Trobareu tota la informació d'aquesta activitat al següent enllaç

La distribució per les diferents seus dels equips de la nostra zona ha quedat d'aquesta manera:



Centre: La Mitjana Població Equips
Centre: Alfons Costafreda Població Equips
La Mitjana Lleida 2
INS Alfons Costafreda Tàrrega 2
Lestonnac Lleida 2
Ins Guissona Guissona 1
Ins Josep Lladonosa Lleida 1
Institut Joan Amigó i Callau L'Espluga de Francolí 3
INS Ronda Lleida 3
Institut Antoni Torroja Cervera 2
INS Torrevicens Lleida 2
Vedruna Tàrrega (Sant Josep) Tàrrega 2
Col·legi Mirasan Lleida 1
INS Manuel de Pedrolo Tàrrega 1
Col·legi El Carme (Lleida) Lleida 1
INS Ribera del Sió Agramunt 1

Total
Total
7 12
7 12














Centre: Màrius Torres Població Equips
Centre: Lo Pla d'Urgell Població Equips
INS Màrius Torres Lleida 2
INS Lo Pla d'Urgell Bellpuig 2
Col·legi Mater Salvatoris Lleida 2
INS Terres de Ponent Mollerussa 2
IES Ramón J. Sender Fraga 2
Institut la Segarra Cervera 2
Col·legi Santa Anna Lleida 3
Institut Ermengol IV Bellcaire D'Urgell 2
Institut Manuel de Montsuar Lleida 2
Col·legi Mare de Déu de Montserrat Les Borges Blanques 3
INS Alcarràs Alcarràs 1

Total
Total
6 12
5 11














Centre: Samuel Gili i Gaya Població Equips



Institut Samuel Gili i Gaya Lleida 2



Col·legi Claver - Raimat Raimat - Lleida 3



Institut Maria Rúbies Lleida 1



INS D'ALMENAR ALMENAR 2



INS Canigó Almacelles 2



FEDAC-Lleida Lleida 2







Total



6 12